Curt Mangan Strings - 10-46 Round Core Nickel Wound struny pro elektrickou kytaru

Můžeme doručit do:
20.06.2024
Skladem (>5 ks)
370 Kč –10 % 333 Kč
Kategorie: Struny pro elektrické kytary
Záruka: 2 roky
? Nástroj: elektrická kytara
? Počet strun: 6
? Tloušťka: 10 - 46
? Materiál: nickel wound (round core)
10 46 ROUND CORE NICKEL WOUND
370 Kč –10 %
Prvotřídní struny Curt Mangan Strings pro elektrické kytary s kulatým jádrem a vinutím z poniklované oceli. Struny jsou vyráběny ručně v malých dávkách. Každá várka je testována hraním, aby se zjistilo, že mají vyvážené napětí, jasný a pevný tón se skvělým zvukem a pocitem ze hry. Mnoho hudebníků věří, že struny Curt Mangan jsou nejlepší kytarové struny, jaké kdy byly vyrobeny.
 
V hudbě nastal kouzelný čas, který začal v létě 1967 Montereyským popovým festivalem, který zahrnoval legendární kytarové vystoupení Jimiho Hendrixe a Peta Townshenda. Jejich vystoupení odstartovalo první vlnu ikonických „Guitar Heroes“. Do této skupiny nových hrdinů patřili také Eric Clapton, Jimmy Page, Jeff Beck a mnoho dalších. Tito hráči posunuli hru na kytaru na zcela novou úroveň inovací. V té době se průmysl kytarových strun změnil z čistého niklu na poniklovanou ocel, jako krycího drátu na takzvaných „niklových“ strunách, ale použitý drát jádra byl stále kulatý. Kulaté poniklované ocelové struny se staly nejoblíbenějšími strunami používanými do doby, než se strunný průmysl v polovině 70. let změnil na „šestihranný“.
 
Tyto struny mají zvýšenou úroveň živosti s hladším pocitem, zejména když se ohýbají, nebo když se používá vibrato na navinutých strunách.
 
Při navíjení se musí se strunami s kulatým jádrem zacházet opatrně, tak aby se neuvolnilo jejich vinutí. U kytar, které mají otvor v ladícím (navíjecím) kolíku, je důležité naladit strunu na její výšku, ještě před odstraněním její přebytečné části. Na kytarách, které mají ladící kolík s otvorem ve středu, který vyžaduje zkrácení struny ještě před jejím zasunutím do otvoru, je důležité, aby se před řezáním struna nejprve ohnula o 90 stupňů. Nejlepší je udělat tento ohyb asi o dva palce dál než je kolík, do něhož bude struna instalována. Jakmile se ohnutí provede, tak se struna zkrátí asi půl palce za ohybem, vloží do otvoru ladícího kolíku a naladí na svou výšku. Video návod najdete zde.
 
Je třeba si uvědomit, že navíjení strun s kulatým jádrem trvá déle a vyžaduje mnohem více námahy, ale jakmile jsou struny nainstalovány a usazeny, tak zní úžasně.
 
PARAMETRY
 
struny pro: elektrickou kytaru
počet strun: 6
tvrdost: Regular
tloušťky strun: 10-13-17-26w-36-46 / neovinutá třetí (G) struna (Plain 3rd)
vinutí: válcové (Round Wound)
materiál: Poniklovaná ocel
jádro: kulaté (Round Core)
materiál jádra: pocínovaná uhlíková ocel
celková délka: 43"
zakončení: kulička (Ball-End)
 

1

2

3

4

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
CurtManganLogo
 
 
 
 
 
 
 
 
Mnoho hudebníků věří, že struny Curt Mangan® FusionMatched® jsou nejlepší kytarové struny, jaké kdy byly vyrobeny.
Curt Mangan má s kytarou padesátiletou historii a stále profesionálně hraje a nahrává. Mezi jeho zkušenosti patří práce a vlastnictví hudebních obchodů, stavba a opravy kytar, kytarové lekce a sedmnáct let byl ředitelem prodeje a marketingu ve společnosti Ernie Ball.
Jeho továrna se nachází v městě Cortez v Coloradu a je hrdá na to, že je „malou společností“, která se věnuje vytváření skvělých sad strun s „velkým zvukem“. Struny Curt Mangan byly vyvinuty od počátku z pohledu hráče. Struny jsou vyráběny pouze ručně v malých dávkách. Každá várka je testována hraním, aby se zjistilo, že mají vyvážené napětí, jasný a pevný tón se skvělým zvukem a pocitem ze hry.
Společnost vyrábí více než 300 balených sad a samostatných strun prvotřídní kvality pro akustickou, elektrickou a klasickou kytaru, akustickou a elektrickou basovou kytaru, mandolínu, banjo, bajo sexto a quinto a další nástroje. Je také světovým lídrem v možnosti zakázkové výroby signovaných sad kytarových a basových strun ze zvoleného materiálu a tlouštěk.

 
 
 
Curt Mangan Strings Official Site