Curt Mangan Strings - 11-52 Monel Round Core struny pro akustickou a elektrickou kytaru

Můžeme doručit do:
14.06.2023
Skladem (2 ks)
584 Kč –10 % 526 Kč
Kategorie: Kytarové struny
Záruka: 2 roky
? Nástroj: elektrická kytara, akustická kytara
? Počet strun: 6
? Tloušťka: 11 - 52
? Materiál: monel (round core)
11 52 Round Core Monel
584 Kč –10 %
Prvotřídní struny Curt Mangan Strings pro akustickou a elektrickou kytaru s vinutím z Monelu. Struny jsou vyráběny ručně v malých dávkách. Každá várka je testována hraním, aby se zjistilo, že mají vyvážené napětí, jasný a pevný tón se skvělým zvukem a pocitem ze hry. Mnoho hudebníků věří, že struny Curt Mangan jsou nejlepší, jaké kdy byly vyrobeny.
 
Monel (niklová bronz) existuje již od počátku 20. století a skládá se ze 67% čistého niklu, 30% mědi, 3% magické slitiny, která obsahuje hořčík, zinek a další prvky, díky nimž je Monel přirozeně odolný vůči znečištění a korozi. Přesto je skvělý na dotek a má svou vlastní jedinečnou tonální barvu. Monel má velmi jedinečný „zemitý“ tón a používá se jak na akustické, tak i elektrické nástroje. U akustických nástrojů se zdá, že přenáší více ze zvuku dřeva.
 
Při navíjení se musí se strunami s kulatým jádrem zacházet opatrně, tak aby se neuvolnilo jejich vinutí. U kytar, které mají otvor v ladícím (navíjecím) kolíku, je důležité naladit strunu na její výšku, ještě před odstraněním její přebytečné části. Na kytarách, které mají ladící kolík s otvorem ve středu, který vyžaduje zkrácení struny ještě před jejím zasunutím do otvoru, je důležité, aby se před řezáním struna nejprve ohnula o 90 stupňů. Nejlepší je udělat tento ohyb asi o dva palce dál než je kolík, do něhož bude struna instalována. Jakmile se ohnutí provede, tak se struna zkrátí asi půl palce za ohybem, vloží do otvoru ladícího kolíku a naladí na svou výšku. Video návod najdete zde.
 
Je třeba si uvědomit, že navíjení strun s kulatým jádrem trvá déle a vyžaduje mnohem více námahy, ale jakmile jsou struny nainstalovány a usazeny, tak zní úžasně.
 
PARAMETRY
 
struny pro: akustickou a elektrickou kytaru
počet strun: 6
tvrdost: Light
tloušťky strun: 11-15-22w-30-42-52
vinutí: válcové (Round Wound)
materiál: Monel
jádro: kulaté (Round Core)
materiál jádra: ocel
celková délka: 43"
zakončení: kulička (Ball-End)
 

1

2

3

4

5

6

7

8

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
CurtManganLogo
 
 
 
 
 
 
 
 
Mnoho hudebníků věří, že struny Curt Mangan® FusionMatched® jsou nejlepší kytarové struny, jaké kdy byly vyrobeny.
Curt Mangan má s kytarou padesátiletou historii a stále profesionálně hraje a nahrává. Mezi jeho zkušenosti patří práce a vlastnictví hudebních obchodů, stavba a opravy kytar, kytarové lekce a sedmnáct let byl ředitelem prodeje a marketingu ve společnosti Ernie Ball.
Jeho továrna se nachází v městě Cortez v Coloradu a je hrdá na to, že je „malou společností“, která se věnuje vytváření skvělých sad strun s „velkým zvukem“. Struny Curt Mangan byly vyvinuty od počátku z pohledu hráče. Struny jsou vyráběny pouze ručně v malých dávkách. Každá várka je testována hraním, aby se zjistilo, že mají vyvážené napětí, jasný a pevný tón se skvělým zvukem a pocitem ze hry.
Společnost vyrábí více než 300 balených sad a samostatných strun prvotřídní kvality pro akustickou, elektrickou a klasickou kytaru, akustickou a elektrickou basovou kytaru, mandolínu, banjo, bajo sexto a quinto a další nástroje. Je také světovým lídrem v možnosti zakázkové výroby signovaných sad kytarových a basových strun ze zvoleného materiálu a tlouštěk.

 
 
 
Curt Mangan Strings Official Site